KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12332298
nr 1233 2298
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Etsning, Getter, signerad, 1918. Motivet: 14,5x11
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
måndag 4 februari 2019
kl 18:33:35
150 kr
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell